Rozlučka se svobodou ve vinném sklípku

Vinný sklípek

Brno je druhým největším městem České republiky a především významnou metropolí jižní Moravy. Logicky se tu průběžně odehrává velké množství rozluček se svobodou.
Možná i vy právě řešíte, kde by se dala v těchto lokalitách uspořádat rozlučka se svobodou, aby se ženich nebo nevěsta mohli ve
velkém stylu symbolicky rozloučit s dosavadní fází života a vstoupit do fáze další.
Oblíbeným způsobem je rozlučka se svobodou ve vinném sklípku. Jde zatím stále o celkem neohranou záležitost, která baví.
Není výjimkou, že představa oslavy rozlučky se svobodou ve sklípku čím dál více láká lidi z celé republiky a nejvíce z Prahy.
Nejhustší výskyt vinných sklípků je na jih od Brna okolo měst Mikulov, Pohořelice, Pasohlávky, Velké Pavlovice a Hustopeče.
I Brňáci často dají přednost výletu na jih do oblíbených vinných oblastí před oslavou rozlučky ve městě.

Proč dělat rozlučku právě ve sklípku?

Rozlučka se svobodou ve vinném sklípku má hned několik praktických výhod.
Ve sklípku jste u nevysychajícího zdroje kvalitního alkoholického pití.
Sklípek je zpravidla vybaven různými druhy vína, takže si každý přijde na své. Někdo má rád víno suché, jiný zase sladké. Vyhovět se dá všem.
K vínu patří něco k zakousnutí a hostitelé jsou často i v tomto ohledu velmi dobře vybaveni. K dispozici bývají obložené mísy s klobáskami, uzeným, sýry apod.
Personál často dokáže zajistit nějaký druh doprovodného programu nebo zábavy. Může to být degustace vín s odborným výkladem nebo třeba
živá hudba v podání některé z tradičních moravských kapel. Případně je na místě zázemí pro zábavný program z vlastních zdrojů, jako je projekce dovezených rodinných fotoalb a videí,
karaoke apod. Konkrétní podmínky pobytu ve sklípku je třeba s majiteli a provozovateli dohodnout během objednávky.
Jižní Morava je jako proslulá vinařská oblast plná vinných sklípku a tak si jistě každý najde ten, který mu bude vyhovovat.
Níže jsme pro vás připravili několik míst, které nás zaujaly.

Letecký simulátor a vinný sklípek

Někomu se to může zdát jako nesmyslná kombinace, ale toto spojení existuje a navíc tak nějak i dává smysl a funguje.
Konkrétně se jedná o vinný sklípek Airwine v Němčičkách, což je obec vzdálená cca 35 kilometrů na jih od Brna.
Zde se nachází rodinný vinný sklípek, ve kterém si majitel postavil letecký simulátor Boeingu 737.
Můžete si zde zalétat a zároveň ochutnat skvělá moravská vína. Prostory jsou ideální pro skupinovou akci jako jsou nejrůznější oslavy, takže
rozlučka není problém a striptérka na rozlučku taky .Majitelé sklípku mají pro zájemce o pobyt připraveny různé balíčky, takže si vybere opravdu každý.

Penzion Kovárna

Dalším skvělým místem s vinným sklepem je Penzion Kovárna, kde se specializují právě na pobyty spojené s rozlučkami se svobodou a třeba i svatební obřady.
Penzion se nachází v širším okraji Brna-západ, 16 kilometrů od centra.
Jedinečné klenuté vinné sklepy penzionu Kovárna, s krbem a unikátní stěnou z historických signovaných cihel,
jsou nádherným místem, kde se zákazník cítí pohodlně a je o něj náležitě postaráno.
Provozovatel zajišťuje kompletní servis. Samozřejmostí je výzdoba, dle přání zákazníka. Odpolední program se zpravidla odehrává v prostředí vinných sklepů
s večeří formou teplého i studeného rautu a možností živé cimbálové hudby, až do pozdních hodin.

Vinařství Zaječí

Komu nevadí vyjet trochu dál od Brna, může sáhnout po nabídce vinařství Zaječí vzdálené cca 45 kilometrů na jih od Brna.
Sklepy se nacházejí přímo na okraji obce Zaječí s výhledem na Pálavské vrchy a okolní vinohrady. Vína z produkce vinařství jsou úspěšná na řadě prestižních soutěží a přehlídek vín.
Zakoupením poukazu resp. rezervace do tohoto vinařství zákazník získává stylovou a originální  rozlučku se svobodou ve vinném sklípku,
na kterou Vaši přátelé nezapomenou.
Kapacita sklípku je 60 osob a privátní pronájem sklepa je bez problémů. Zakoupená rezervace obsahuje pronájem sklípku, ochutnávku vína, víno na stůl a studené mísy.
Vinný sklípek v Zaječí nabízí příjemné prostředí s možností reprodukované či živé hudby a účastníci zde hlavně ochutnají skvělá vína a výtečné jídlo.

Vinný sklípek v centru Brna

Těm, co se nechce vyjíždět z Brna, můžeme doporučit vinný sklípek Vinnárium ve Starobrněnské ulici.
Jedná se o útulné prostory, které lze pronajmout právě pro účely rozlučky se svobodou. Hlavní místností sklípku je tzv. „Obývák“, kde lze oslavy pořádat.
K lepšímu vychutnání moravských vín si můžete promítat vaše fotografie z dovolené nebo oblíbený film.
Kapacita je maximálně 20 míst k sezení, což by mělo pro potřeby běžné rozlučky bohatě stačit.
Personál hostům připraví obložené mísy zahrnující 3 druhy sýrů, suché klobásy, suchý salám, šunku, okurku a pečivo.
Na vaši oslavu mohou také zajistit hudbu dle vašeho přání. Kytara nebo celá cimbálová muzika by ve sklípku rozhodně neměla chybět.
Z technického vybavení je zde k dispozici 2D/3D projektor. V případě sledování 3D projekce je nutné vzít vlastní aktivní 3D brýle. Dále je zde blu-ray
přehrávač s USB vstupem, nástěnné plátno a reprobedny.